BLOG

Ekonomi Sınıfında Uçanlar İçin Konfor Arttıran Öneriler

19 Nis 2018 • 1124 Görüntüleme

Business class’ın anlamı çoğumuz için “ciks” hanımefendi ve beyefendilerin geniş koltuklarında, leziz yemeklerle krallar ve kraliçeler gibi uçak yolculuğu yapması demek. İnsan özeniyor. Ama insan aynı zamanda business class’ın fiyatlarını pahalı bulup o parayla seyahatinde daha fazla yer görmek, daha fazla alışveriş yapmak da istiyor. Sonuçta ikisinden birini tercih etmek durumunda kalan insan, “First class’ta uçmasam da olur, ucuz bilet alayım ne olacak sanki.” diyor.

Peki, ekonomi sınıfından bilet alıp birinci sınıftaki gibi konforlu seyahat etmek nasıl mümkün olabilir? Önerelim:

Boyun Yastığı Edinin

Uzun yolculuklarda yaşanan en büyük sorunlardan biri boyun tutulmasıdır. Boynunuzu kavrayacak, dolgulu bir boyun yastığı ile bu tutulmanın önüne geçebilirsiniz.

Koltuk Seçimine Dikkat

Güvenlik çıkışlarındaki koltuklar daha geniş olduğundan ayaklarınızı rahatça uzatabilirsiniz. Ama bu koltuklar geriye yatmaz. Ayrıca acil çıkış kapılarında uçak sesi çok daha fazla olur.

Pencere kenarındaki koltuklar ise manzaranın tadını çıkararak yolculuk yapmanız için uygun tercih. Ön taraftaki koltuklar da daha sessiz, aklınızda bulunsun. Hem önde hem de pencere kenarı koltuk bulabiliyorsanız ne âlâ.

Duty Free’den Kendinize Yiyecek ve İçecek Alın

First class’ın en cazip yanı lezzetli ikramları. Duty Free’den alacağınız yiyecek ve içeceklerle uçakta kendinize ziyafet çekebilirsiniz. Uçağa sokması yasak olan içeceklerle ilgili kuralları bilerek hareket edin ki son anda hayal kırıklığı yaşamayın.

Kendi Kulaklığınızı Çantanızda Bulundurun

Uçaklarda verilen kulaklıkların ses kalitesi pek iç açıcı olmuyor. Dışarıdaki gürültüyü önleyip müziği en iyi şekilde dinlemenizi sağlayan iyi bir kulaklıkla uçak yolculuğunuzun kalitesi direkt yükselir. Bebek ağlamaları nedeniyle rahatınızın bozulmasını da engellemiş olursunuz hem.

Uyku Maskeniz Olsun

İlla uyumak için değil; etraftaki ışığı kesmesi bakımından uyku maskeleri uzun yolculuklarda konfor arttırmada çok etkili. Burun çıkıntınıza uygun, ışığın girmesini engelleyen kavisli modelleri seçin.

Yanınıza Bakım Seti Alın

First class’ta yolculuk yapanlara verilen kişisel bakım setlerini kendiniz edinebilirsiniz. Diş macunu, diş fırçası, nemlendirici krem, temizleyici mendil gibi ürünlerin bir arada olduğu seyahat paketlerinden alın, kimseden eksik kalmayın!

Facebook'ta Bizi Takip Edin

ABONE LİSTEMİZE KATILIN

Tüm indirim ve kampanyalardan anında haberdar olun.

Bitransfer - Türkiye'nin en çok tercih edilen transfer hizmeti

Gitmek istediğiniz yere, kendi seçeceğiniz araçlar ve profesyonel sürücülerle gitmenizi sağlıyoruz. Seyahatlerinizde, eğlencelerinizde, toplantılarınızda, transfer ihtiyacınız olduğu tüm anlarda dilediğiniz yer ve zamanda kullanabilirsiniz.

Erişilebilir fiyata kaliteli transfer hizmeti Bitransfer'de

Bitransfer 7 yıllık tecrübesiyle neyi hakettiğinizi biliyor, bu yenilikleri deneyimlemeniz için hazırız. Kurumlara özel talepleriniz için de bize ulaşabilirsiniz.